wtorek, 26 stycznia 2016

Siła kobiet: ruszają nowe, polskojęzyczne warsztaty dla kobiet w Monachium

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich kobiet, które szukają nowych szans rozwoju, wymiany doświadczeń, przemyśleń lub po prostu wsparcia - dla Was ruszają nowe warsztaty rozwojowe prowadzone przez młodą i sympatyczną mamę z Polski! W imieniu Agnieszki Pacygi-Łebek zapraszam po szczegóły!

Zajęcia będą się odbywać w soboty, w miesięcznych odstępach w godz. 11:00-14:00. To dobra okazja m. in. dla świeżo upieczonych mam, aby oddać maleństwo pod opiekę tacie na parę godzin i skupić się na sobie, swoich emocjach i odczuciach. Pierwsze warsztaty ruszają już 27 lutego 2016. Tematyka jest bardzo ciekawa i pozwala zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą życie na emigracji, czy codzienny stres, wywoływany przez nawał obowiązków oraz odpowiedzialność za siebie i rodzinę. Poznanie możliwości redukowania stresu, technik relaksacyjnych czy wpływanie na pozytywne nastawienie do życia może pomóc niejednej kobiecie w rozpoznaniu własnego potencjału oraz wzmocnieniu poczucia własnej wartości.

Cele warsztatów:


 • wzmocnienie poczucia wartości kobiet w każdym wieku,
 • dotarcie do mocnych stron każdej kobiety oraz wypracowanie umiejętności mówienia o swoich mocnych stronach i sukcesach bez poczucia winy lub wstydu,
 • wypracowanie umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb i jasnego wyrażania ich w sposób asertywny,
 • możliwość wyrażenia swoich emocji związanych z trudami oraz korzyściami związanymi z życiem na emigracji
 • możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniem,
 • rozszerzenie swojej wiedzy związanej z tematyką społeczno – psychologiczną,
 • możliwość uczestniczenia w profesjonalnej relaksacji, nauka technik relaksacyjnych, które można wykorzystać w codziennym życiu,
 • rozważania na temat rozwoju człowieka, rozwoju rodziny, wzajemnych relacji jako źródło wiedzy o sobie oraz innych.


Dla kogo

Warsztat jest przeznaczony dla kobiet w wieku od 18 – 102 lat, czyli w każdym okresie życia. Prowadząca warsztaty Agnieszka Pacyga-Łebek wierzy w to, że wymiana doświadczeń i wspólna praca w grupie pozytywnie wpływnie na wzajemny rozwój uczestniczek warsztatów.

Grupa będzie miałą charakter otwarty - można uczestniczyć we wszystkich lub w wybranych warsztatach. Osoby zainteresowane są uprzejmie proszone o zapisy na zajęcia drogą mailową: pacygalebek@tlen.pl.

Tematyka oraz harmonogram zajęć

27.02.2016r. Selbsfürsorge – Mądra troska o siebie 09.04.2016r. Motivation – Jak się skutecznie motywować 07.05.2016r. Kommunikation – Sztuka komunikacji 18.06.2016r. Stress – W jaki sposób radzić sobie ze stresem 16.07.2016r. Harmonie in der Familie – Harmonia w relacjach rodzinnych 24.09.2016r. Lebensabschnitte – Fazy rozwoju człowieka 22.10.2016r. Positives Denken – Pozytywne myślenie 19.11.2016r. Entspannung – Techniki relaksacyjne 10.12.2016r. Jahresansklang – Podsumowanie Roku


Gdzie

Organizatorem warsztatów jest Ośrodek Pomocy Emigrantom DONNA MOBILE. Same zajęcia noszą nazwę "Frauen Cafe" będą odbywać się w soboty pod następującym adresem:

Holzapfelstr. 3 (Schwanthalerhöhe)
Monachium 
w godz. 11:00 – 14:00

Warsztaty są bezpłatne!

Prowadząca:


Agnieszka Pacyga-Łebek jest psychoterapeutką, pedagogiem i pracownikiem socjalnym. Posiada 10- letnie doświadczenie w pracy socjalnej, psychoterapii oraz pracy trenerskiej. Pracowała w różnorodnych instytucjach mających na celu przede wszystkim pracę z ludźmi.

Agnieszka posiada doświadczenie pracy z osobmi cierpiącymi na zaburzenia depresyjne, nerwice, osobami w kryzysie, parami oraz rodzinami w krysysie. Pracowała również z grupami ze środowisk dysfunkcyjnych, dziećmi i młodzieżą tzw. „Ulicy”. Prowadziła warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, treningów asertywności, porozumienia bez przemocy, treningu myślenia twórczego, przeciwdziałania przemocy. Współzałożyła i prowadziła zajęcia w Gliwickiej Szkole Rodzenia „Bliżej Dziecka, Bliżej siebie”. Więcej o autorce i prowadzącej warsztaty na jej blogu Pacyga-Lebek. Prywatnie Agnieszka jest żoną i mamą dwójki dzieci.5 komentarzy:

 1. Ach, szkoda, ze mieszkam tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie warsztaty z pewnością nie jednej osobie się przydadzą, tymbardziej że prawo jest inne, sposoby myślenia są inne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że zabrakło miejsca dla wszystkich chętnych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowe zapisy otwierane są przed każdym ze spotkań - warto spróbować zapisać się na kolejne :)
   Pozdrawiam, DOminika

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)