poniedziałek, 15 czerwca 2015

Dzień Polski w Monachium - Polnischer Kulturtag in München

Od ponad roku działa Grupa Inicjatywna Polskich Organizacji w Monachium, która zrzesza przedstawicieli różnych środowisk polonijnych zainteresowanych komunikacją z mieszkającymi tu Polakami oraz propagowaniem polskiej kultury. 

W najbliższą sobotę 20.06.2015 grupa ta zaprasza na Dzień Polski w Monachium, podczas którego będą się prezentować różni artyści, rozmaite instytucje oraz inicjatywy związane z Polską. Poszczególne instytucje i stowarzyszenia będą miały swoje stoiska informacyjne, będzie więc można z ich przedstawicielami bezpośrednio porozmawiać oraz nawiązać osobiste kontakty. Polka w Monachium też tam będzie - może się spotkamy? Jeśli mnie rozpoznacie, zagadnijcie mnie, będzie mi miło! :)

Dla dzieci przewidziany jest specjalny program bogaty w różne atrakcje, m. in. malowanie buziek, zabawy plastyczne i origami. Na pewno większość maluchów ucieszy się z warsztatów, które poprowadzi Agnieszka z Little Lab - Aga będzie rozbudzać w dzieciach fascynację nauką poprzez zabawne i kolorowe eksperymenty.

Cały program obejmuje kilka godzin występów, prezentacji, koncertów, pokazów oraz spotkań z autorami. Wszystko po to, aby pokazać, że nasza polska emigracyjna kultura jest ciekawa, wielobarwna i bardzo zróżnicowana. Organizatorzy spodziewają się wielu niemieckich gości, dlatego całość ma charakter przeglądu wybranych polskich inicjatyw na terenie Monachium. Może to dobra okazja, żeby zabrać ze sobą niemieckich przyjaciół i przedstawić im część naszej emigracyjnej kultury lub opowiedzieć więcej o kraju, z którego pochodzimy?Dzień Polski w Monachium - Polnischer Kulturtag in München

sobota, 20.06.2015, w godz. 13:00 – 23:00
Wstęp wolny
Miejsce: Park przy placówce Ebenböckhauses
Ebenböckstraße 11
81241 Monachium (5 min. od dworca Pasing)

UWAGA! Wiadomość z ostatniej chwili :)
Dzisiejszy "Dzień Polski w Monachium" zostaje przeniesiony ze względu na pogodę do pobliskiej szkoły podstawowej. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej Grundschule am Schererplatz 7 (ok. 100 m od Ebenböckhaus). Godziny spotkanie 13:00 - 21:00 zostają bez zmian.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)