poniedziałek, 23 marca 2015

Największe muzeum strażackie w Bawarii: Feuerwehrmuseum w Waldkraiburg

Temat wielkiej miłości moich dzieci do wszystkiego, co ma związek ze strażą pożarną, już pojawiał się na blogu nie raz... Mogliście przeczytać już, jak zrobić samemu wóz strażacki z kartonu oraz jakie jest niezbędne wyposażenie każdego małego strażaka! Wystarczy wspomnieć, że jedno z pierwszych słów małego Synka w wieku ok. 20 miesięcy było "ulalaci", czyli właśnie wóz strażacki ;)

Tym razem chciałabym opisać Wam naszą wizytę w największym w Bawarii strażackim muzeum. Wybraliśmy się tutaj 1 czerwca 2014 r. i to był dla chłopaków bardzo radosny Dzień Dziecka :) Tyle aut strażackich na raz nie widzieli nigdy w życiu, nawet tych zabawkowych u siebie w domu! 

Przejęci byli już od rana - wystroili się na tę okazję w swoje strażackie koszulki i czerwone spodnie. Oczywiście z domu zabraliśmy również kaski oraz plastikowe gaśnice. Już sam widok tych małych pogromców ognia mnie tego dnia rozczulał! Moi kochani strażacy :)


Feuerwehrmuseum w Waldkraiburgu (ok. 1 godzina jazdy od Monachium) na przykładzie rozmaitych pojazdów, strażackiego sprzętu i wyposażenia można prześledzić całą historię niemieckiej straży pożarnej. W ten sposób np. dowiedziałam się, że w czasie II wojny światowej straż została włączona do Wehrmachtu, a jej samochody musiały zmienić kolory na zielone. Dopiero po wojnie przemalowywano auta ponownie na czerwono. 


Do kilku z wystawionych tu pojazdów można wsiąść i poczuć się, jak prawdziwy kierowca! Dodatkowo podczas naszej niedzielnej wizyty o godz. 12:00 odbył się pokaz wysuwania kilkudziesięciometrowej drabiny, a miły pan strażak z obsługi muzeum pokazywał nam różne dźwięki syreny alarmowej i opowiadał o amerykańskich wpływach na bawarką straż pożarną. Nie tylko dzieci, również my byliśmy pod wrażeniem.

I mimo, że bezpośrednia oferta skierowana jest raczej do starszych dzieci, mój trzylatek i roczniak byli w siódmym niebie! Nico tylko trochę mina zrzedła, kiedy włączyła się syrena strażacka - zaczął płakać i sam wył ;)To był bardzo udany Dzień Dziecka i fajna wycieczka po bawarskich obrzeżach. Minus dla muzeum za brak przewijaka w łazience! Za to miły strażak udostępnił nam pomieszczenie biurowe :)

Feuerwehrmuseum Bayern
Duxer Straße 8
84478 Waldkraiburg

Godz. otwarcia:
wt. - ndz. 10:00 - 17:00
pn. - śr. do ustalenia (Tel. 08638 / 88 41 112)

Bilety wstępu:
Dzieci do lat 5 oraz grupy przedszkolne: wstęp wolny
Dzieci w wieku 6 - 13 lat: 3 euro
Młodzież 14 - 17 lat: 6 euro
Dorośli: 9 euro
Rodziny: 16 euro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)