sobota, 28 lutego 2015

Co było w lutym, co będzie w marcu

Dopiero co pisałam podsumowanie stycznia, a już mamy ostatni dzień lutego! Co działo się na blogu w tym czasie?

DWUJĘZYCZNOŚĆ

Przedstawiłam fragmenty rozmów z moimi dwujęzycznymi dziećmi, z okazji Dnia Języka Ojczystego pokazałam Wam film, jaki powstał w ramach akcji "Mamo, tato chcę mówić po polsku!"oraz opowiedziałam - tym razem po niemiecku i w formie krótkiego filmu/wywiadu - o moich osobistych metodach na wychowanie dzieci w dwujęzyczności.

NIEMCY

W obrębie cyklu "5 powodów, dla których warto żyć w Niemczech" ukazały się dwa artykuły: o karnawale oraz o niemieckich producentach zabawek, które skrywają za sobą długą, niekiedy wzruszającą historię. 

MONACHIUM

W lutym zaprosiłam Was do obejrzenia wystawy motyli tropikalnych w monachijskich Ogrodzie Botanicznym. Widzieliście je już? Macie na to czas do 22 marca 2015.

BLOG

W tematyce okołoblogowej zachęcałam do głosowania na mnie w konkursie na Blog Roku oraz do wzięcia udziału w losowaniu kolorowej pościeli firmy Sangotrade


W marcu postaram się napisać, gdzie można spędzić z dzieckiem czas na lotnisku w Monachium, przedstawię Wam największe muzeum strażackie w całej Bawarii i zaproponuję jakąś fajną wycieczkę w regionie! Będziecie ze mną przez kolejne tygodnie? Mam taką nadzieję! Miłego początku miesiąca :)

Wasza Dominika

2 komentarze:

 1. Oczywiście, że będziemy! :)

  Bardzo spodobał mi się ten wywiad i było mi miło usłyszeć Cię mówiącą w języku niemieckim. Niecierpliwie czekam na muzeum strażackie, pewnie Twój starszy synek będzie zachwycony!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olu, jak zwykle jesteś niezawodna, dziękuję!
   Uściski :)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)