piątek, 27 lutego 2015

Biligualität, czyli Polka w Monachium po niemiecku o dwujęzyczności

Czy znacie internetowy pchli targ Mamikreisel? Można tu wymieniać, sprzedawać i oddawać używane rzeczy po swoich dzieciach - zarówno ciuszki, jak i zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęty i akcesoria. Również ciążowe rzeczy, których już nie potrzebujecie. Wszystko działa bardzo prosto: należy się najpierw zarejestrować, zrobić zdjęcie rzeczy, którą chcecie sprzedać lub zamienić, wstawić zdjęcie do swojego profilu i czekać na chętnych do transakcji! Korzystanie z portalu jest bezpłatne, musicie jedynie dogadać się z ewentualnym kupującym.

Mamikreisel istnieje od października 2012 roku, a obecnie uczestniczki tej strony wymieniają nie tylko ciuchy i zabawki, ale również swoje opinie na różne tematy. Wokół portalu stworzyła się prawdziwa społeczność! Forum, które utworzono w obrębie Mamikreisel, porusza wiele tematów rodzinnych. Warto tu zerknąć, jeśli szukacie porady lub wskazówek na jakieś konkretne tematy.

Od stycznia 2015 roku Mamikreisel ma swój własny kanał na YouTube. Założycielka portalu Günes Seyfarth rozmawia tu z różnymi gośćmi, prezentując wiele ciekawych tematów, które mogą zainteresować zarejestrowane mamy. Również i ja, jako autorka niemieckojęzycznego bloga From Munich with Love, miałam przyjemność uczestniczyć w dwóch takich wywiadach. Dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam jeden z nich, w którym opowiadam o tym, jak wspieram dwujęzyczność moich dzieci. Jeśli się podoba, poproszę o lajki ;)
4 komentarze:

 1. Świetny wywiad Dominiko :) Przyjemnie mi się go oglądało i słuchało. Dla mnie plusem jest to, że wideo było po niemiecku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lajkuje :-) temat bardzo mi bliski zawodowo :-) pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Dziewczyny, ucieszyłam się z Waszych komentarzy! I z lajków też :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wywiad,Blog rozwija sie preznie,sledze od poczatku,gratuluje i do zobaczenia na Spielplatz☺

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)