czwartek, 13 listopada 2014

Monachijczycy pomagają dzieciom - akcja charytatywna

Drodzy Czytelnicy! Wielkimi krokami zbliżają się Święta - czas, w którym szczególnie otwieramy się na potrzeby cierpiących, w którym szczodrze dzielimy się innymi tym, co mamy. Dwa lata temu powstała w Monachium grupa, która stara się pomóc porzuconym i niechcianym noworodkom, będącym pod opieką ośrodka "Ufność" w Częstochowie. Bez naszych darów ośrodek ten nie mógłby przetrwać. Przeczytajcie o akcji charytatywnej i pomóżcie - robiąc tak niewiele, można zdziałać tak wiele! Oddaje głos organizatorkom akcji, a sama zabieram się za składanie paczki dla ośrodka! 
Wasza Dominika - Polska w Monachium

Grupa „Monachijczycy dzieciom” powstała w roku 2012 z inicjatywy Edyty Pużak i Małgorzaty Gąsiorowskiej, które na wieść o problemach, z jakimi boryka się częstochowski ośrodek „Ufność” postanowiły zadziałać na terenie Monachium.

Jako że ośrodek ten nie jest placówką państwową, a stowarzyszeniem pielęgniarek i ludzi dobrej woli (jednak ściśle współpracujące z sądami, ośrodkami adopcyjnymi i wszelkimi instytucjami będącymi w stanie pomóc porzuconym dzieciom), nie przysługują mu dotacje państwowe, co wiąże się z wieloma problemami, w tym m.in. niestabilną sytuacją finansową. W roku 2012 ośrodek był bliski upadłości i ostatnią deską ratunku okazało się nagłośnienie problemu, jakim jest coraz większa liczba porzuconych noworodków oraz to co się z nimi dzieje, jeśli okazuje się, że są one dodatkowo ciężko chore. Niestety państwo nie zawsze jest w stanie się nimi zająć i wtedy w grę wchodzą właśnie takie ośrodki jak „Ufność”.

Akcja zyskała duży rozgłos, a ośrodek otrzymał wielkie wsparcie od ludzi dobrej woli, nie tylko z Polski, ale i z całego świata, w tym właśnie od nas, z Monachium. Ośrodek można było wesprzeć na dwa sposoby – finansowo i rzeczowo. Wszystkie infromacje na temat aktualnych potrzeb były i są umieszczane na stronie ośrodka www.ufnosc.pl oraz na ich facebookowym profilu (Porzucone tylko raz).

My postawiliśmy na zbiórkę rzeczową. Po konsultacji z ośrodkiem dowiedzieliśmy się, że regularnie brakuje tam tak podstawowych rzeczy jak kaszki, mleka, obiadki w słoiczkach czy pieluchy i mydełka dla dzieci, więc na tym się skupiliśmy. Zoragnizowaliśmy grupę wolontariuszy, którzy wraz z nami zajęli się organizowaniem i nagłośnieniem zbiórki na terenie Monachium i przystąpiliśmy do działania. Jako, że była to nasza pierwsza akcja, nie obyło się oczywiście bez kilku problemów, ale dzięki niegasnącemu zapałowi, wszystkie przeszkody udało się pokonać.

Zbiórka pod patronatem „Monachijczycy dzieciom” spotkała się z dużą sympatią i wiele osób się do niej przyłączyło, za co serdecznie dziękujemy! Duża w tym zasługa polskich sklepów „Kuba” i „Żywiec” oraz „Pierogarni u Edyty”, które udostępniły nam miejsce na składanie darów i wspierały akcję od początku do końca, oferując dalszą pomoc w przyszłości. Chętnie skorzystaliśmy z tej propozycji i w tym roku postanowiliśmy zadziałać ponownie. Jesteśmy w stałym kontakcie z ośrodkiem i wiemy, że potrzeby są wciąż duże, tym bardziej że liczba przebywających tam dzieci stale rośnie.

Tak więc tegorocznej zbiórce przyświeca dokładnie ten sam cel, co w roku 2012 – uzupełnić podstawowe zapasy żywieniowo - kosmetyczne. Nadal zbieramy kaszki, mleka, soki, obiadki i desery w słoikach, a także takie kosmetyki do pielęgnacji maluszków jak: płyny do kąpieli, mydełka, szampony, chusteczki nawilżające i pampersy. Mile widziane są również delikatne płyny do prania, butelki i pieluchy tetrowe.Tegoroczna akcja będzie trwała od 14 do 23 listopada. 
W tym czasie będzie można zostawić cokolwiek z wyżej wymienionych rzeczy w następujących punktach w Monachium:

- Polskie sklepy „Kuba”
Tegernseerland str. 91 (U2 Silbernhornstr.) oraz Zschokkestr 69 (U5 Friedenheimerstr.)

- Sklep „Legenda“ (dawny „Żywiec“)
Heßstr. 54 (U2 Theresienstr.)

Kancelaria Podatkowa
Steuerberater Dipl. - Kfm. Paweł Madzarow
Wasserburgerlandstr. 200

Liczymy na to, że tegoroczna akcja odniesie jeszcze większy sukces i gorąco zachęcamy wszystkich do pomocy. Każdy drobiazg się liczy!!! Zebrane dary planujemy wysłać do ośrodka na początku grudnia, a więc każdy z nas może zostać Mikołajem i sprawić maluszkom odrobinę radości!

Wszelkie informacje na temat akcji można znaleźć na naszym facebookowym profilu (Monachijczycy dzieciom), a pytania należy kierować na adres my.monachijczycy.dzieciom@gmail.com.

PRZYJDŹ. PRZYNIEŚ. POMÓŻ.

3 komentarze:

 1. Liebster Blog Award już parę lat temu z nagrody stał się łańcuszkiem. Jakiś czas temu trafił do mnie a teraz za moją sprawą do Ciebie. Wymyśliłam kilka pytań a Ty jesteś jedną z osób, którym chciałabym je zadać. Szczegóły na moim blogu: http://sosnowa11.blogspot.com/2014/11/kilka-rzeczy-ktorych-jeszcze-o-mnie-nie.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Polko w Monachium! Bardzo dziękuję za ten wpis (ba! bardzo dziękuje za wszystkie wpisy!), nie wiedziałabym nic o akcji, mieszkając nad sklepem KUBA, gdyby nie Ty! Uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, cieszę się, że się przydałam ;)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)