czwartek, 18 września 2014

Wyzwanie blogowe: Dzień 4. Pięć ulubionych blogów i dlaczego je czytam

Dzień 4: Pięć ulubionych blogów i dlaczego je czytam

Nie pamiętam w tej chwili, jaki był pierwszy blog, jakiego zaczęłam czytać regularnie. Na pewno odkąd sama bloguję, czyli już od prawie 3 lat, zaczęłam interesować się tym rodzajem stron internetowych i sposobem komunikowania się poszczególnych blogerek. Kobiet właśnie, bo czytam prawie wyłącznie blogi piszących mam. 
 1. Mój naj naj naj to blog Deszczowy Dom i postać Jareckiej stworzona przez Wszechwiedzą Narratorkę, czyli utalentowaną, dowcipną i bardzo mądrą mamę piątki dzieci. Nigdy nie widziałam jej na żadnych zdjęciu, nie rozmawiałam z nią, wymieniłam jedynie kilka komentarzy, jednak sposób w jaki Jarecka pisze, sprawia że czuje się, jak na rozmowie z najlepszą przyjaciółką. Jarecka jest inna niż my wszystkie i za to ją kocham! A poza tym moja książeczka sensoryczna dla Synka opisana w poście z drugiego dnia wyzwania, została zainspirowana właśnie przez wyczyn Jareckiej. 
   
 2. Na Deszczowy Dom trafiłam dzięki Eli z Dwujęzyczności. Poruszane tu tematy są mi szczególnie bliskie nie tylko ze względu na dwujęzyczne wychowanie moich dzieci, ale również dlatego, że Ela niedawno przeniosła się z Austrii do Niemiec, urodziła tu swoje trzecie dziecko i stąd właśnie opisuje swoje zmagania z tutejszą rzeczywistością, kulturą, ze społeczeństwem. Lubię tu zaglądać po inny punkt widzenia i osobę z krwi i kości piszącą wszystkie posty. 
   
 3. O tym, że to blog, który skupiał się głównie wokół książek dla dzieci czytanych przez mamę Olgę i córkę Ewę. A właściwie Ewkę, bo taka z niej śmieszna aparatka, jakby to powiedział mój syn Leo :) A więc Ewka jest przeuroczą i przezabawną 4-latka, od niedawna siostrą małego Wojtka, uwielbiającą swoją kotkę, kolor różowy (a jakże!) i pochłaniającą książki dla dzieci, jak niektórzy żelki Haribo. Uwielbiam tego bloga za osobisty, ale nieintymny ton oraz za świetne zdjęcia i poczucie humoru mamy Olgi. 
   
 4. Niedawno odkryty blog Żyj, kochaj, twórz zmobilizował mnie do wizualnych zmian na mojej stronie i dał mi możliwość poznania fantastycznej osoby - Karoliny, jego autorki. Karolina nie tylko upiększa inne blogi, ale również daje wiele cennych wskazówek na temat obróbki zdjęć, zawartości postów, banerów, całej szaty graficznej. Oprócz tego, a może przede wszystkich jest mamą, która inspiruje i zachęca do piękniejszego życia, kochania i tworzenia. 
 5. W tym zestawie nie mogę pominąć strony, a właściwie stron internetowych Uli, która zaprosiła mnie do tego blogowego wyzwania. Sen Mai i Urszula Phelep to dwa blogi, które pomogły mi zmienić mój blogowy punkt widzenia i zmotywowały do wewnętrznego remanentu :) Tych zmian nie koniec, dlatego cieszę się na dalszą znajomość z kreatywną Ulą! A blisko mi do niej, ponieważ podobnie jak ja jest mamą dwójki dzieci, ma męża Francuza i mieszka na obczyźnie. W swoich blogu pisze także o Francji i kulturowych różnicach.
   

15 komentarzy:

 1. Ula i Zyj, kochaj, twórz to też moje ulubione blogi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W blogosferze praktycznie każdy może znaleźć tematykę, której najbardziej potrzebuje i która najwięcej wniesie w jego życie.
  Z przyjemnością zajrzę do Twoich blogów, kojarzę jedynie blog Uli, więc tym bardziej jestem ciekawa Twoich propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Największym moim dzisiejszym odkryciem jest twój blog, na pewno tu wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. deszczowego domu raczej nie znałam - koniecznie muszę zajrzeć. Trzy ostatnie blogi też baaardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jeden link już sobie zapisałam u mnie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. super,
  4 i 5 też ostatnio poznałam i się dokładnie zaczytuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W Deszczowym Domu już pochłonęłam wszystkie wpisy z pierwszej strony - to jest coś tak innego, to się czyta jak książkę, ale jaką książkę - fenomenalne! Ogromnie dziękuję na ten namiar. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Jarecka Cię wciągnęła w swoje progi. Jest cudowna, prawda?

   Usuń
 8. No proszę, w końcu jakiś wpis, na którym mogę wykrzyknąć "ZNAM PRAWIE WSZYSTKO!". Jarecka też się u mnie dziś pojawiła, uwielbiam ją ;). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Żyj, kochaj i twórz też bardzo polubiłam :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)