poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Bloglovin' - okno na blogowy świat

Odkąd sama bloguję, czytanie innych blogów stało się moją nową pasją! Często inspirują mnie ciekawe wpisy, a w necie poznałam kilka naprawdę fajnych dziewczyn, od których dużo się uczę i dowiaduję. Niektórych artykułów aż szkoda przepuścić, bo każdy jest wartościowy, pełen bogatej treści lub dający do myślenia. Dlatego z wielka ulgą zaczęłam od niedawna korzystać z chyba największej na świecie blogowej przeglądarki.

Czy znacie bloglovin'? To świetna internetowa płaszczyzna, która działa jak sito, wyłapujące dla nas najbardziej pasujące do nas blogi. W przeglądarce tej można czytać blogi z całego świata, we wszystkich językach! Możecie to robić, nawet nie posiadając własnego bloga. Wystarczy się zarejestrować (logując się przez Wasze konto na FB lub zakładając osobne konto - tu rejestrujecie się podając adres mailowy) i na początek wybrać trzy znane Wam blogi, które czytacie regularnie. Dzięki temu system stworzy Wam osobisty feed, czyli platformę, na której w bardzo przejrzysty i czytelny sposób będą się wyświetlały kolejne posty publikowane przez Waszych ulubionych blogerów. Dzięki temu będziecie zawsze na bieżąco i nie ucieknie Wam żaden wartościowy artykuł. Koniec z codziennym przeskakiwaniem ze strony na stronę - na bloglovin' macie wszystko podane, jak na tacy, a do tego przeglądarka sama odznacza przeczytane artykuły i pokazuje, co jeszcze czeka na lekturę. Konkretne artykuły można też polubić, co przypomina trochę działanie Facebooka. 

Bloglovin' proponuje również listę blogów i popularnych postów, dzięki temu można poszerzyć swój blogowy repertuar i poznać kolejne fajne osoby, których działalność internetową chcemy śledzić. 

Bloglovin' na podstawie dotychczasowych polubień dokonuje indywidualnej rekomendacji blogów

Poleca również najbardziej popularne posty

A tak - w bardzo przejrzysty sposób - zaprezentowany jest nasz osobisty feed

Cóż dodać więcej: follow me on bloglovin' :)

 Follow me on bloglovin'


4 komentarze:

 1. Hihi, widze tam reklame mojego dzisiejszego posta na zdjeciach :) A ja sie zastanawiam jak blogovin ugryzc ze strony blogera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po tym, jak założysz konto, musisz podać URL swojego bloga ("Add my blog") i potem wpisać na swojej stronie specjalny kod. Dzięki temu bloglovin będzie śledził Twoje posty i będziesz widziała kto Cię czyta :)

   Usuń
 2. A ja dodam od siebie, że można jeszcze blogi kategoryzować sobie w grupy :) Dzięki czemu można mieć jeszcze lepszą przejrzystość.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę jeszcze odkryć wszystkie możliwości tego cuda :) Dzięki za wskazówkę!

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)