piątek, 27 kwietnia 2012

Otwarcie sezonu! Plac zabaw Am Glockebach

Przy obecnych prawie 30-stopniowych temperaturach trudno wytrzymać w domu. Nie tylko rodzice, ale przede wszystkim dzieci rwą się do zabawy w swojej ulubionej piaskownicy lub na ukochanej zjeżdżalni. W znanym miejscu wszystkie sprzęty są już oswojone, często spotyka się te same dzieci z rodzicami, dzięki czemu łatwo o podtrzymanie towarzyskich kontaktów. Ale dla odmiany warto wybrać się w jakieś inne, zupełnie nowe miejsce, gdzie i wrażenia z zabawy są inne. Ja i Synek, mimo że w okolicy mamy swoje ulubione trasy, jesteśmy na etapie odkrywania ciekawych dla nas miejsc, dla których gotowi jesteśmy pokonać spore odległości. O tych najtrafniejszych będziemy Was informować, może i Wam się spodobają! 

W Monachium jest ok. 700 placów zabaw, jest więc w czym wybierać. Większość z nich jest w dobrym stanie, bezpieczna i przyjazna dziecku. Jednak i tak najwięcej zależy od tego, kto się akurat z nami bawi... W Niemczech podoba mi się to, że takie wyjścia "do ludzi" traktowane są przez rodziców jako lekcja wychowania, dzielenia się zabawkami i współdziałania. Maluchy swobodnie mogą używać zabawek innego dziecka i nikt na nikogo krzywo nie patrzy. Zostawione w drugim kącie placu zabaw łopatki czy wiaderka nie giną, ewentualnie zmieniają swoje położenie :) Dlatego warto swoje zabawki podpisać, żeby nie myliły się z innymi, w końcu większość z nich wygląda podobnie.

Dzisiaj chciałabym Wam poleci nie tylko plac zabaw, ale i całe jego otoczenie, bo jest tu sporo atrakcji. Ale zacznijmy od tej najważniejszej - placu zabaw Am Glockenbach.

Jest tu i pajączek do wspinania z długą zjeżdżalnią oraz mostem zwodzonym, jest piaskownica, drewniany domek, są huśtawki w kształcie hamaków oraz te zrobione z opon, a przede wszystkim jest platforma z pompą i lejącą się z niej wodą. Przy tych temperaturach źródło wody jest nieustannie oblegane, więc trzeba się liczyć z tym, że nasze maluchy będą mokre i brudne... Ale mimo że woda jest tu naprawdę zimna, dzieci są przeszczęśliwe i potrafią się super bawić, przelewając wodę z jednego do drugiego pojemnika.

Plac jest ładnie ocieniony dzięki dużej ilości drzew, choć duża część piaskownicy leży w słońcu. Dla rodziców są miejsca na ławkach, murkach lub w "kąciku piknikowym", gdzie stoją również stoliki - to rzadkość, a jednocześnie wygoda, gdy chce się np. nakarmić malucha.


Sam plac jest naprawdę przyjemny, choć po południu przeżywa prawdziwe oblężenie, podczas którego trudno wypatrzeć własne dziecko wśród tłumu jego rówieśników. Nie ukrywam, że taka ilość dzieci na raz jest męcząca i swobodniej czułam się na mniejszych, bardziej lokalnych placach. Mimo to polecam ten w przyjaznej dzieciom dzielnicy Glockenbach, bo możecie być pewni, że Wasze maluchy będą się tu fajnie i atrakcyjnie bawić. A może i Wam uda się wypić kawę w pobliskich kawiarniach: Schneewittchen lub Little Wonder. A plac zabaw możecie również potraktować jako nagrodę za zakup butów w położonym nieopodal sklepie z obuwiem dla dzieci Sohletti. O wszystkich tych miejscach niebawem więcej!

Sklep z butami dla dzieci Sohletti położony w pobliżu placu zabaw

1 komentarz:

  1. Polecam Freizeitpark Giesing!!! DObra zabawa gwarantowana:)
    https://de.foursquare.com/v/freizeitpark-giesing/4bee97b72c082d7f13923042

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)