czwartek, 13 sierpnia 2015

Plusk, plusk: 3 baseny w okolicy Monachium z podgrzewanym brodzikiem dla niemowląt

W tym roku mamy piękne i bardzo upalne lato. I like! Ale nie wszyscy muszą się dobrze czuć przy tak wysokich temperaturach. Również niemowlętom może upał przeszkadzać i negatywnie wpływać na ich rytm spania i jedzenia. Rodzice starszych dzieci często zabierają je na basen na wolnym powietrzu, tam jednak woda jest chłodna - dla niemowląt niestety za chłodna. Mimo upałów, wolą one ciepłą wodę, jaką znają z brzucha mamy...

Z mojego archiwum miejsc, które odwiedziliśmy, wyszukałam trzy bardzo przyjemne baseny odkryte, które posiadają również halę z ciepłą wodą oraz specjalne kąpielisko dla najmłodszych. Tutaj cała infrastruktura dopasowana jest do potrzeb rodzin z dzidziusiami (rodzinne przebieralnie, przewijaki itp.), co gwarantuje udany i beztroski dzień nad wodą :) Zapraszam do lektury!

1. BADRIA w Wasserburgu nad rzeką Inn


O tym kąpielisku położonym w uroczym miasteczku Wasserburg pisałam już dwa lata temu. Właśnie wtedy, kiedy młodszy Synek miał zaledwie pół roku, odwiedziliśmy to miejsce i byliśmy nim zachwyceni! 

BADRIA jest dobrą alternatywą dla rodzin, które wolą korzystać zarówno z chłodnym basenów otwartych, jak i cieplejszych, położonych w hali. Ciekawym rozwiązaniem jest również podgrzewany brodzik na zewnątrz basenu, w którym maluchy mogą się doskonale pluskać. Jeśli macie dzieci w różnym wieku, każde z nich będzie zadowolone. Polecam na upalne i chłodniejsze dni!


Bade-, Sport- und Freizeitzentrum BADRIA
www.badria.de
Alkorstraße 14
83512 Wasserburg am Inn

2. AmperOase w Fürstenfeldbruck


Dla zmarzlaków świetną alternatywą są ciepłe baseny wewnętrzne - zarówno płytki, po dziecięce kolana, jak i głębszy, do wodnych wygłupów w rodzicami. AmperOase posiada dla najmłodszych dodatkowo fontannę i kilka sprzętów, umilających pobyt w wodzie. Ale również na zewnątrz - co prawda z chłodną wodą - można się chlapać i moczyć do woli. Szalone zabawy gwarantowane!


Uwaga! W części halowej kąpieliska AmperOase w Fürstenfeldbruck trwa do do 16.08. remont i można obecnie korzystać wyłącznie z basenu zewnętrznego. Całość będzie ponownie oddana do użytku po 17.08.2015.

Amperoase
Klosterstraße 7
82256 Fürstenfeldbruck

3. Phoenix Bad w Ottobrunn


Phoenix Bad w Ottobrunn został parę tygodni temu odnowiony i zmodernizowany. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, posiada wiele basenów, baseników i brodzików, w których można bawić się i pluskać do woli. Długa rura, która wpada prosto do ciepłej wody, ucieszy niejednego starszaka. A niemowlęta z przyjemnością pochlapią się w jednym z wielu kolorowych brodzików. Chętni mogą również skorzystać z odrestaurowanej sauny.

Moje zdjęcia pochodzą sprzed remontu.


Das Phönix-Bad in Ottobrunn bei München
www.phoenixbad.de
Haidgraben 121
85521 Ottobrunn

Czy byliście już w którymś z tych basenów? A może znacie inne pływalnie z ciepłą wodą, w których maluszki czują się "jak w domu"? Podzielcie się z nami w komentarzach Waszymi wskazówkami!

1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz :)