piątek, 24 kwietnia 2015

Rodzinny przewodnik po Monachium "my city baby München"

Ile ja naszukałam się informacji w internecie, pytałam znajomych, podsłuchiwałam rozmów w tramwaju czy w kolejce do kasy w sklepie... Cenna była dla mnie każda wyłapana informacja - w końcu przyjechałam do Monachium jako świeżynka i nic nie wiedziałam w temacie ciąża, położne, poród, szukanie miejsca w żłobku, Elterngeld, kawiarnie dla dzieci, czy przyjazne rodzinom miejsca na niedzielne wycieczki. Gdybym wtedy, czyli na początku ciąży i również na początkowym etapie mojego pobytu w Monachium, trafiła na poradnik "my city baby München", oszczędziłabym sobie dużo czasu, nerwów i niepewności. Poradnik ten jednak to nowość na monachijskim rynku - dostępny jest dopiero od jesieni 2014 roku. W tym krótkim czasie zdążył już podbić serca tutejszych rodzin i cieszy się wśród nich dużą popularnością.


Książka "my city baby München" podzielona została na pięć rozdziałów:

1. Ciąża oraz ważny podrozdział "Opieka nad dzieckiem" (rejestracja i informacje nt. żłobka, przedszkola, Tagesmutter)
2. Shopping
3. Pierwsze tygodnie z niemowlęciem
4. Kursy dla niemowląt i rodziców
5. Możliwości spędzania czasu wolnegoW każdym z nich znajdziecie nie tylko wiele ciekawych i pomocnych adresów, ale właśnie dużo trudno dostępnych informacji i podpowiedzi. Cała książka to świetny zbiór informacji, faktów i wskazówek, "co, gdzie, jak?" - od okresu ciąży do wieku przedszkolnego. Wiele z nich trudno znaleźć w internecie, bo przekazywane są za pomocą poczty pantoflowej. Zwłaszcza dla obcokrajowców jest więc sporo ciekawostek, porad i cennych uwag. Na uwagę zasługuje również bardzo ładny layout, dużo ślicznych zdjęć i bardzo dobra oprawa graficzna. Oprócz książki dostępna jest również strona internetowa, która w przystępny sposób przedstawia omawiane w przewodniku zagadnienia, podając m. in. adresy klinik położniczych, najnowsze trendy ciążowej mody wraz z monachijskimi adresami sklepów dla mam oczekujących, czy listę przyjaznych rodzinie kawiarni w restauracji w mieście. To właśnie na tej stronie internetowej można zakupić książkę "my city baby München".

Polecam wszystkim rodzicom spodziewającym się potomka oraz tym, których dzieci są w wieku przedprzedszkolnym. Tego zakupu nie pożałujecie! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)