poniedziałek, 28 października 2013

Leśni mieszkańcy z bliska: BergTierPark w Blindham

Złota, monachijska jesień... Ciekawe, jak długo jeszcze potrwa. My rodzinnie staramy się wykorzystać każdy słoneczny dzień - trzeba naładować akumulatory przed długą zimą :) Ostatnio cieszyliśmy się piękną pogodą i imponującą panoramą Alp w leśnym zoo - w BergTierPark w miejscowości Blindham (okolice Aying, ok. 30 km od Monachium).

Ten nietypowy ogród zoologiczny istnieje od 2004 roku i przez te 10 lat swojego istnienia zyskał duże grono stałych bywalców. Można z bliska zobaczyć, pogłaskać, dokarmić różne zwierzęta, które tutaj znalazły swój dom. Są m. in. owieczki, kozy, gęsi, konie, krowy, świnie, osły, świnki morskie, króliki, daniele, jelenie, nutrie, dziki i muflony. Można je poznać, pokonując ok. 2-kilometrową trasę wokół całego terytorium - część ścieżek prowadzi przez otwartą przestrzeń, inna część przez las oraz okolice bagienne, ale (prawie) wszędzie da się wjechać z wózkiem. 
Przy wejściu na teren ogrodu można kupić specjalne jedzenie dla zwierząt (cena: 1 euro) - z tego małego co nieco najbardziej ucieszą się mieszkańcy mini zoo. W nagrodę dają się pogłaskać i sfotografować z bliska :)


Przy wejściu do parku dostępne są również wozy drabiniaste do wypożyczenia (3 euro/dzień) - dobre rozwiązanie dla wielbicieli grilla. Tak, tak, na terenie ogrodu znajduje się ogromny grill, z którego mogą korzystać goście parku. Trzeba tylko pamiętać o swoim węglu, rozpałce, no i mięsiwie.

Dla dzieci jest dużo dodatkowych atrakcji - place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, ocieniona piaskownica, trampoliny, bungee (czynne w weekendy), ścieżka edukacyjna, a w sezonie letnim raz w miesiącu występ trolla oraz pokaz dzikich ptaków.


Troll Wurliz będzie miał swoje zabawne występy w Bergtierpark również w 2014 roku
BergTierPark posiada również niewielką kawiarenkę, w której przystępne ceny są tylko jedną z zalet. Oprócz kawy można tu kupić m. in. różne kanapki, pizzę, kiełbaski, frytki i oczywiście lody. Kawiarnia posiada taras z widokiem na Alpy oraz zadaszone pomieszczenie na chłodniejsze dni. W toalecie dostępny jest przewijak.


Jeśli jednak nagle pogoda załamie się  i nie zdążycie nacieszyć atmosferą BergTierPark jesienią, możecie wybrać się tam każdego dnia roku, bowiem ogród ten otwarty jest codziennie! I niech Was nie przestraszy ilość zaparkowanych obok terenu parku samochodów - to leśne zoo jest tak duże, że miejsca starczy dla każdego :) A i ceny biletów - np. w porównaniu z zoo monachijskim - są bardzo przystępne: dorośli płacą 5 euro, dzieci 4 euro. Maluchy, które nie przekroczyły jeszcze 85 cm wzrostu, mają wstęp bezpłatny. Psy - wyłącznie na smyczy - mogą towarzyszyć swoim właścicielom, jeśli wykupią bilet za 50 centów :)


BergTierPark Blindham
Blindham3
85653 Aying
www.bergtierpark.de
Godz. otwarcia
czas zimowy: codziennie od 10:00 do 18:00 (kasa czynna do 16:00)
czas letni: codziennie od 9:00 do 20:00 (kasa czynna do 18:00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)