czwartek, 5 września 2013

Menterschwaige - ogródek piwny przy szlaku turystycznym nad Izarą

Menterschwaige - podobno jeden z piękniejszych monachijskich ogródków piwnych, zapewne jeden z najbardziej lubianych przez dzieci i rodziny. A na 100% jeden z najdroższych, w jakich się restaurowałam!

Ogródek ma 2500 miejsc i znajduje się przed ładnym dworkiem, który szczyci się długą i ciekawą historią. Obecnie ma on funkcję ekskluzywnej restauracji. Tę wyjątkowość widać właśnie po cenach posiłków, ale co się dziwić - jesteśmy w końcu w dzielnicy Grünwald. Widać to również po klienteli - są szykowne bawarskie damy, zadbane pudelki na smyczy, zamożne rodziny, przystojna młodzież :) Ale oprócz tej lekko snobistycznej atmosfery, są również piękne, rozłożyste drzewa, jest urok i czar samego dworku, są śmiechy dzieci i muzykanci przygrywający na żywo.

Wysokie drzewa rzucają przyjemny cień

W tle dworek Menterschwaige

W niedzielę opieka nad dziećmi oraz muzyka na żywo
Położenie ogródka - przy szlaku turystycznym nad Izarą oraz przy leśnej ścieżce rowerowej sprawia, że wizytę w Menterschwaige można połączyć z fajnym spacerem lub wypadem nad rzekę na rowerze. W temacie dziecięcym największym atutem jest plac zabaw usytuowany bezpośrednio na terenie ogródka, co sprawia, że można połączyć konsumpcję z zabawą. Jest i duży statek piracki, i kolorowa zjeżdżalnia, są drewniane domki, kilka huśtawek na sprężynkach oraz staromodna karuzela.Dodatkowo w niedzielę w godz. 13.00 - 16.00 właściciele Menterschwaige zachęcają dzieci do skorzystania z możliwości majsterkowania, malowania, dekorowania. Wszystko w towarzystwie i z pomocą dwóch sympatycznych opiekunek, które udostępniają wszelkie niezbędne do majsterkowania materiały. Cena: 2 euro od dziecka.

W tym małym domku mogą spędzić czas urodzeni majsterkowicze i malarze
W menu typowe bawarskie posiłki. Dzieci ucieszyć może stand z naleśnikami, rodziców - świeżo wypiekany chlebek. 

Gutshof Menterschwaige
Menterschwaigstraße 4
81545 Monachium
Godz. otwarcia: codziennie od 11.00 do 00.00

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)