poniedziałek, 1 października 2012

Bardzo Miły Weekend czyli niedziela w BMW Welt

W taki szary i pochmurny dzień jak wczoraj trudno jest znaleźć odpowiednią rozrywkę dla całej rodziny, a przede wszystkim dla niespełna 2-letniego malucha. Place zabaw nadal mokre są po nocnych deszczach, a dużo instytucji skierowanych do rodzin nie działa w niedzielę. Dlatego postanowiliśmy wybrać się spontanicznie do BMW Welt, choćby żeby Synek mógł usiąść kilka razy na motorze czy wejść do fajnego autka i ponaciskać sobie jakieś guziczki :)

Jakże miłe było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że akurat tego dnia miała miejsce tzw. rodzinna niedziela, a konkretnie Bawarski Festiwal - oczywiście w nawiązaniu do trwającego właśnie Oktoberfest. Spędziliśmy tu w sumie ponad 2 godziny i naprawdę było co robić! Najpierw Synek musiał kilka razy przejechać się na kolorowej karuzeli, potem było własnoręczne ozdabianie piernikowych serduszek, później cierpliwie czekaliśmy w kolejce na zakręcenie według indywidualnych życzeń zwierzątka z balona. Dla magika-clowna było to nie lada wyzwanie, bo Synek zapragnął mieć słonia! Ale umiejętny sztukmistrz w parę chwil wyczarował upragnione zwierzę :) Ze słoniem w dłoni poszliśmy malować i ozdabiać festynowe serduszka, a na koniec otrzymaliśmy zabawne rodzinne zdjęcie na pamiątkę tego miłego popołudnia!


Obowiązkowy punkt programu - karuzela!


Kolorowe pierniki można było samemu pomalować i ozdobić

Na uzdolnionych manualnie czekał kącik prac plastycznych
W kolejce po balonowe zwierzątko trzeba było długo czekać, ale było warto!
Magik potrafił na zawołanie wyczarować każdego stwora - tutaj: słonia :)
Chętni robili sobie również pamiątkowe zdjęcie rodzinne


Taki program rodzinny odbywa się w BMW Welt w każdą drugą niedzielę miesiąca - tym razem wyjątkowo w ostatni weekend września, właśnie ze względy na Oktoberfest - i trwa od 10:00 do 18:00. Warto jednak zaglądać na stronę organizatora, bo niekiedy daty ulegają zmianie, a poza tym można dowiedzieć się, co danego dnia jest w programie. TU znajdziecie więcej informacji o Bawarskim Festiwalu, który odbył się 30 września 2012. Oprócz tego do dyspozycji jest przewijak umieszczony w dużym pomieszczeniu obok toalet, a posilić można się w tutejszym bufecie. Nie mówiąc o tym, że na zakończenie dnia można wybrać się na ładny spacer wokół jeziora w pobliskim Olympiapark.

W czasie rodzinnych niedziel również BMW Museum oferuje zniżki dla osób z dziećmi. To frajda nie tylko dla męskiej części rodziny ;)

BMW Welt
Am Olympiapark 1
80809 Monachium
www.bmw-welt.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)