piątek, 8 czerwca 2012

Kolejne dwa sklepy z butami dla dzieci

UWAGA! Sklep Vincent Shoe Store przy Sendlinger Str. przestał istnieć w 2013 roku. 

Być może znów musicie zmierzyć się z "problemem" zakupu nowych butów dla Waszych pociech - wiadomo, małe stópki szybko rosną i co parę miesięcy potrzebują nowego obuwia. Zwłaszcza zmiana sezonów zachęca do wspólnego wybrania się na zakupy. Tym razem odwiedziłam dwa ciekawe, choć bardzo od siebie różne sklepy z butami dla dzieci.

Jeden z nich o nazwie Vincent Shoe Store znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko Sendlinger Tor. Można tu kupić przede wszystkim buty szwedzkich oraz innych skandynawskich marek. Przestrzeń jest jasna, dobrze oświetlona, a same buty ułożone są przejrzyście na półkach według firm. Być może wybór obuwia nie jest ogromny, ale buty są wyłącznie dobrej jakości i za przystępną cenę. Dodatkowym atutem sklepu jest możliwość zakupu różnych dodatków oraz specjalistycznych ubrań dla dzieci, tzn. kostiumów kąpielowych, odzieży z ochroną UV, spodni i kurtek przeciwdeszczowych, a także kapeluszy, czapek, a nawet parasolek i plecaczków. Dla dzieci do przymierzania przewidziany jest mały skórzany fotelik, wokół którego leżą książki. Synek najchętniej jednak przestawiał buty z różnych półek, mieszał je między sobą i uciekał w drugi kąt sklepu, kiedy chciałam mu przymierzyć but. Czyli tradycja :) Poza tym obsługa miła, z fajnym podejściem do dzieci i dobrymi poradami obuwniczo-odzieżowymi.

Buty dobrze dostępne i zaprezentowane na półkachSklep jest przyjemny, widny i w super lokalizacji

Oprócz butów można kupić tu ubranka UV, kostiumy, ubrania przeciwdeszczowe


Fotel dla najmłodszych


Vincent Shoe Store
Sendlinger Str. 36
80331 Monachium

Sklep o zupełnie innym charakterze znalazłam niedaleko Bonner Platz. Firma nazywa się po prostu Der Kinderschuh i reklamuje się jako największy specjalista w zakresie dziecięcego obuwia w całym Monachium. Wybór jest rzeczywiście ogromny, ale na pierwszy rzut wnętrze wygląda dosyć chaotycznie, ponieważ buty ustawione są po prostu na wieżach z pudełek kartonowych. Trudno więc na początku dojść do ładu z asortymentem i w ogóle zorientować się, gdzie szukać właściwego obuwia. Dodatkowo dla małych klientów w sklepie ustawione są drewniane ławki oraz szafeczki, na których można przycupnąć. Dzieci jednak mają czuja i Synek od razu wiedział, dokąd należy się udać :) W rogu sklepu znajduje się mianowicie nisza przeznaczona wyłącznie dla dzieci - jest to piękna drewniana kuchnia wyposażona w różne garnki, łyżki i patelnie. A nad kuchnią zbudowany jest taki mini domek, do którego dzieci mogą wdrapać się po drabinkach. Problem jedynie w tym, że trudno maluchy stamtąd w ogóle wyciągnąć, bo dla nich to po prostu plac zabaw, a nie sklep z butami... Synek protestował i chciał tylko dalej się bawić! Za to na koniec naszego pobytu, podobnie jak każdy mały klient, otrzymał balonik oraz paczkę żelków. Miło! 

Sklep oferuje wyłącznie obuwie, za to bardzo wielu marek, myślę że jest ich ponad 20 różnych producentów. Ale np. już bucików na plażę (chronią przed gorącym piaskiem, muszelkami, kamykami, a także mają ochronę UV) tam nie znalazłam i ostatecznie kupiłam je w Vincent Shoe Store. I firma zdecydowanie powinna popracować trochę nad swoją stroną internetową, bo ewidentnie trąci myszką. No ale najważniejsze, że Synek był w dobrym humorze, w końcu to wielka frajda bawić się z mamą na zakupach :) 


Doskonała zabawa podczas zakupów

Dziecko gotuje, mama ogląda buty. Tylko kto je przymierzy?

Duży wybór, choć nieco chaotyczny wystrój sklepu

Brakuje trochę więcej przejrzystości w prezentacji obuwia

Der Kinderschuh

Karl-Theodor-Str. 42
80803 Monachium
www.kinderschuh.de

Firma ma również filię na południu miasta w dzielnicy Thalkirchen.
Der Kinderschuh
Kochelseestr. 10
81371 Monachium

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz :)